yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz

Banyo Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Banyo yaparken dikkat edilmesi gerekenleri herkes genelde bilir. Bilmediklerinizi öğrenmek için yazımıza bir göz atmanızda fayda var 🙂

 

banyo yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Banyo yapmak hijyen (temizlik) açısından hayatın bir kuralı olarak vazgeçilmezdir.Toplumsal kültürümüzde hiç banyo yapmayan kişi hafta bir kez, bir çoğu ise gün aşırı olarak banyo yapıyor. Sıcak su ve rahatlatıcı etkisinin farkında varanlar ise banyo yapmayı kendisi için gündelik bir iş haline getirmişlerdir. Sözü fazla uzatman banyo yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin ilk ve en önemli olarak  su israfından kaçınmak yer alıyor.

 

 

Sıcak Su Ayarını Doğru Şekilde Ayarlamak –

Banyo Yaparkan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de sıcak suyu doğru bir şekilde ayarlamak. Kişiden kişiye değişen sıcak su ayarı için doktorların belirlediği üst limit var ! Öyle ben çok sıcak seviyorum diye kendinize zarar vermekten kaçının ! Doktorlar 43 Dereceden daha sıcak bir su ile YIKANMAMANIZ konusunda uyarı yapıyorlar.Ortalama sıcak su ayarı, ılık olarak adlandırdığımız ayarın bir tık üstü sıcaklık ile yıkanmanız mümkün.Doktorlarından uyarısından yola çıkarak sıcak veya çok sıcak su ile yıkanmanızın cildinize çok büyük zararı var. Nitekim cildinizde bulunan doğal yağlar soyulmasına ve cildinizin kurumasına neden olur. Bunun yanı sıra kan dolaşımına etki eder tansiyon düşmesi-baş dönmesi gibi yan etkilerede rastlayabilirsiniz.

Banyo Süresi – Banyo Yaparkan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo süresi kişiye bağlıdır fakat günümüz şartları ile su tasarrufu açısından  kısa tutulması gerekiyor.Banyo süresini kısa tutmak için saç,vücut bakım losyon ve şampuanlarınızı ilk başta kullanmanız gerekiyor. Bu süre zarfında banyoda zor arınan lekelerden de kurtulmuş olabilirsiniz.

Banyo Sonrası – Banyodan Çıkınca –

Banyo Yaparkan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin önemli bir bölümüde banyo sonrası. Banyo sonrası (banyodan çıkınca) herkesin yaptığı en büyük hata kendimizi sıkı sıkı bornoza havluya sarmak. Banyo sırasında sıcak suyun etkisi ile vücudumuzun ihtiyacı olan nemi karşılaması için bir kaç dakika beklememiz ve kurulanmamız gerekiyor. Eğer ki cilt kuruluğu yaşıyor ve bu durumdan şikayetciyseniz ve cilt bakım kremleri kullanıyorsanız, banyo sonrası bir kaç dakika bekleyerek nemin çekilmesini bekledikten sonra bakım kremlerinizi uygulayabilirsiniz.

 

Sizde fikir ve görüşlerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>