yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz

En İyi Arkadaştan Koca Olur Mu?

en iyi arkadaştan iyi koca olur mu

arkadaştan koca olur mu,en iyi koca,en iyi arkadaş,evlilik

Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere! önemli sual: En iyi arkadaşım dediğin adamla evlenilir mi? Net bir şekil de evlenilir. Ama bundan daha mühim bir sual var: En iyi dostum söylediğin adamdan iyi koca olur mu? İstisnalar kaideyi bozmaz evet ama örneklerle teşkillendireceksem cevabı zırt diye vereyim: HAYIR!

Peki neden? Çünkü adam senin en iyi arkadaşındır. En bayağı tabiriyle konum bu. En iyi arkadaş mertebesine ulaşmış bir erkek, o ödatın hakkını verirken diğerinin hakkını vermekte zorlanabilir, çünkü o, senin bir tek en iyi arkadaşındır. (En iyi erkek arkadaşın ya da…)  aslında üstüne cümle yok!

Mevzuştuklarınız, paylaştıklarınız arkadaşlık düzleminde hoş sedalar bırakır, buna katılmamak namümkün. Ancak iş aşka ulaşınca, yaşadığınız ve birbirinize anlattığınız ilişkilerin hesabını kitabını yapmak benzer biçimde bir gaflete düşmeyecek olursanız bile, başka başka sorunlar ortaya çıkabilir. Aklından geçenler doğru, işi saymaya bırakma!

Ben şuna inanırım; insan sevdiğini gönül gaslıyle seçer. Birbiriyle anlaşmanın yanında başka bir akis oluşur çünkü aralarında kısaca kalplerinde. Sevgi söylediğin şey gelişir, büyür bir ihtimal fakat karmakarışık söylediğin aşkta konum daha basittir aslına bakarsak.  Aşıksan aşıksındır. Bitmiştir! O adam senin en iyi arkadaşın olmuşsa, aslına bakarsan onu bundan dolayı sevmişsindir. Orada aşk aramak, gelişen romantik durumlara bakarak kafa yormak, sonrasında dostlık ilişkisinden işi evliliğe vardırmak, gerçeklerle pek bağdaşmaz. Sonra ortaya çıkabilecek durumlarla boğuşma diye söylüyorum. Birbirinizden sıkılabilirsiniz pekala. Birbirinizden edindikleriniz, sevgililikte ve/ya evlilikte mutlak suretle farklı olur. Çünkü o adam senin her şeyini bilir, işin efsunu bozulur. Eski adam arkadaşınla yaşadığın hezimetten kız arkadaşlarının dedikodusuna, dün gece ne icra ettiğindan patronunun sana yavşamasına kadar her şeyi. Hepsi senin iyiliğin için, inan bana.

Yok eğer diyorsan ki “Bu devirde adam bulunmuyor. E, arkadaşımla da (doğrusu artık sevgiliniz olmuştur muhtemelen) çok iyi anlaşıyoruz, neden evlenmeyelim?” Her türlü faninin yaşamdan ders çıkarmak için başvurduğu o klasik yöntemi deneyebilirsin normal olarak; tecrübe etme yanılma diyoruz hepimiz buna. Fakat gönül ferman dinlemez! Samuel Beckett’in saslınden gayrı başka bir özdeyişe de sığınmaya içimiz elvermez: “Hep denedin hep yenildin. Olsun gene dene, gene yenil.”

Arkadaştan Koca Olur Mu? Uzun sözler bunaltıcıdır, ders vermek de benim haddim değildir. Yaşam bu, piyango gibi, kime ne çıkacağı belli değil neticeta. Ama tercihleri iyi belirlemek, akıl ve kalbi yan yana yürütmek, evlilik gibi devasa bir balonun patlamaması adına, doğru hamlelerden sayılmalı.  Aynı dertten muzdarip, kalpleri bu sebepten kırıklarla dolup taşmış dostlarım, en iyi arkadaşlarıyla evlenip sıkça tökezleyip ya boşandı ya da ciddi mutsuzluklar yaşıyor. Oradan biliyor da söylüyorum. Sakın ahkam kestiğimi düşünme. Kalp kırıklıklarını ben de en az onlar ve senin kadar iyi bilirim. Aralarında aldatılanlar da var, kocasını aldatanlar da. Yani vaka, en iyi arkadaşla evlenmekte bitmiyor, arkadaş. Olayın aslı şu: En iyi arkadaşınla evlenme, sevmiş olduğin adamı en iyi arkadaşın yap. Bak o zaman işler nasıl değişiyor!

sohbet odaları 18,yetişkin sohbet,geveze,mynet,chat sitesi

 

  1. Bence olmaz niye dersen huyunu suyunu bilirsin o kadar yil arkadasin olmustur ama evlenince degisir hemde her sey degisir karsindaki bile degisir taniyanazsin o yuzden bence arkadastan koca olmaz !!

Yorum Yap

Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>