yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz

‘ Evlilik Aşkı Öldürür Mü? ‘

Önce ‘aşkıııım, sevgiliiim, böceğiiiim, bebişiiim’ler puff diye uçuverir. Mum ışığında kırmızı şarap eşliğinde yenilen romantik akşam yemeklerinin yerini “Yemekle uğraşacak halim yok. Bütün gün canım çıktı işte. Şu kebapçıyı ara da lahmacun söyle, yanına bol soğan koysunlar” alır. Sonra dışarıda başbaşa kahve içmeler “Bir çay koy da içelim hanımm” oluverir. Alışveriş yaparken, kıyafet denerken yanınızdan ayrılmayan adamlar-kadınlar, “Off bütün gün seni mi bekleyeceğim! Al işte delirtme insanı. Hadi ben kapıda bekliyorum” deyiverir.  Yani demem o ki evlilik aşkı öldürür mü deseler kesinlikle evet derim ! Aşağıdan okumaya devam edelim !

***

Sevgiliyken “Dişimde bir şey var mı acaba?, Güzel görünüyor muyum?, Şeklim yerinde mi?” deyip yüz kere cep telefonun ön kamerasından kendine bakmalar, “Şu kulak kıllarımı bir makineyle alsana canım”a, “Aaa. Tuvalet kağıdı bitmiş. Bir zahmet getiriversene”ye, “Hanım senin sakalların mı çıkıyor”a bağlar. Siz bile bu ışık hızındaki ironik dönüşümü anlamazsınız. Her buluşma öncesinde kalbinizin çarptığı, onu göreceksiniz diye saatlerce hazırlandığınız, mesaj atsın diye telefonun ekranına bakarken şaşı olduğunuz adam-kadın yanınızdadır oysa… Eee bu işler böyle!

***

Çocuk olana kadar yine düşe kalka devam eder bu kısır döngü… Asıl bomba çocuktan sonra. Eskiden şaşıp kalırdım. Büyük aşk yaşa, evlen, çocuk yap, bir sene olmadan boşan! Her yiğidin harcı değil evlilik arkadaş… Kadının aldığı her nefes, her kalp atışı yavrusuna olunca erkek için ilk şok başlıyor. Dakika bir gol bir… “İllede çocuğum, önce çocuğum” diyen anne kişisi, kocasını ‘görünmez’ bir varlığa dönüştürüyor. Lohusa sendromu, kadının aklını başından alıyor. Her şeyi yapmak için kendini paralıyor fekadar dişi… Zavallı adam da baba olmaya alışmaya çalışırken birden bire “Ben kimim, neredeyim” şeklinde sayıklayıp koca bir boşluğa düşüyor. Zaten dışarıda ‘Evli erkek iyidir canım. Bir kadın bir şey bulup evlendiyse onda bir cevher vardır’cı ablalar kol geziyor. Bir işve, bir gerdan kırma hoop sonra “Vay efendim kocam elden gitti” Geçmiş olsun bacım… Suç sende değil… Hepimizin makus kaderi bu!

***

sohbet

esohbet,sohbet odaları 18,yetişkin sohbet,geveze,mynet,chat sitesi

Bütün gününü evde, dizleri çıkmış ve de çamaşır suyu değmiş eşofman altıyla geçiren ‘kadın, anne, eş, insan’ hayatın acı gerçeğiyle bir kez daha yüzleşiyor. Ama olmaz ki hem fedakar-cefakar bir ana, hem seksi bir eş, hem iyi bir gündelikçi, en az kaynanan kadar iyi bir aşçı, hem de evi geçindirmeye çalışan bir beyaz-mavi yakalı olmalısın (ev kadını olmanın çilesi ise başka yazıda. O başlı başına bir dram). Hata sende!!!

Fikir ve Düşüncelerinizi Yorum Olarak Bırakabilirsiniz..

Storia.me > https://storia.me/tr/@EvliCocukluMutsuz/

Yorum Yap

Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>