yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz

İnternetten Para Kazanma Sanatı

internetten para kazanma sanatı

 

Günümüz teknolojisi ve kullanım rahatlığı ile internetten para kazanma yöntemleri çoğalmıştır.

Peki bu internetten para kazanma sanatını nasıl öğreneceğim veya nasıl uygulayacağım diyorsan, bu yazıyı okumaya devam et !

 

Hali hazır da çalışıyorsun ama ek gelire de ihtiyacın var. Evde oyun oynuyorsun, bir çok oyun hakkında bilgin var, ipucun var. Yada ev hanımısın, çok güzel yemek tariflerin ve püf noktaların var. İşte bu noktada size ek gelir sağlayan blog siteleri yada kişisel siteler devreye giriyor. İster kendiniz kazanın, isterseniz hem kazandırın ve kazanın. Bu alan da bir araştırma yapacak olursak bir çok seçenek çıkıyor karşımıza.

Ben bugün bu yazım da sizlere kişisel blog/siteler hakkında bir internetten para kazanma sanatına deyineceğim. Nedir bu internetten para kazanma sanatı ?

İnternetten para kazanma sanatı ; gününün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçiren veya bu konuda belirli bir seviyede bilgisi olan insanların seçtiği bir gelir elde etme yöntemidir.

Şimdi bu seçeneklere bir göz atalım ;

 

1-)  Blog Siteleri İçin Makale(İçerik) Yazarlığı

İnternetten para kazanma sanatının bir dalı olan makale yazarlığı ile günde yarım saatinizi ayırarak gelir elde edebilirsiniz. Bir çok blog sahibi sitenin diğer işleri ile uğraştığı için her gün düzenli olarak sitesine makale yazamıyor. Bunun içinde makale yazarlığı yapacak kişiler arıyor ama bunun en kötü yanı yazdığınız makaleyi başka bir siteye yazıyor olmanız.

Bu demek değildir ki ; kendinize ait blog sitenizi açıp yazı yazmayın. Söylediklerim sizi bu yoldan asla geri çevirmesin. Şöyle düşünelim ;

Herhangi bir meslekte başarılı bir kişisiniz ve bu bilgilerinizi paylaşarak daha çok insanın yararlanmasına, aynı zamanda da bir gelir elde etmenize olanak sağlar.

Hangi sitelerde makale yazarlığı yapabilirim ? Bunun için köklü siteleri, takipçisi çok, fazla yorum almış siteleri, isim yapmış siteleri seçmelisiniz. Ayrıca ; bu işe yeni başlayan siteler de profesyonel makale yazarlığına ihtiyaç duymaktadır. Bu alanda misafir yazarlık yada ücretli makale yazarlığı yapabilirsiniz. ( İstenen standartları sağlayan makaleler yazdığınız da makale başı bir ücret alırsınız.)

 

2-) Kendi Siteniz İle Para Kazanmak

Kendi siteniz mi var ? O halde internetten para kazanma yollarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu seçenek ile ;

/-Reklam Almak-\     Sitenizde başka sitelerin veya firmaların reklamlarını haftalık/aylık/yıllık yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz.

/-Link Satışları-\     Sizinle aynı kategoride bulunan siteler sizden backlink almak isteyebilirler. Backlink demek google’da sıra yükselmek demek. Eğer kaliteli bir siteniz varsa backlink fiyatınız biraz pahalı olabilir.

/-Site Satışı-\          Açtığınız bir kişisel veya ticaret sitesini satabilirsiniz.  Belirli bir düzende internetten para kazanma sanatı ile para kazandıktan sonra bu işten sıkılınca sitenizi komple satıp gelir elde edebilirsiniz.

 

3-) Google İşleri

İnternetten para kazanma sanatının en önemli dallarından birisidir Google İşleri..

Sitenizi üst sıralara çıkarmak isterken kendi başınıza bu çok zor olacaktır. İşte bu süreçte araya blog tanıtım yazarları ve aracı firmalar giriyor. Bu kişiler veya firmalar sitesini üst sıralara çıkarmak isteyen site sahibine ücret karşılığında kendi sitesinde bir tanıtım yazısı yayınlıyor veya backlink veriyor.

Örneğin ismi SohbetMira.ORG sitemizi sohbet kelimesinde 1. sayfaya çıkarmak istiyoruz. Bunun için sayfa sıralamalarında benden daha ön sayfalarda olan sitelerden tanıtım yazısı veya backlink almam gerekiyor.

Tabi ki öncelikle internetten para kazanma sanatında Google İşlerine girmeden önce, sitenizin başarılı bir takipçi kitlesi ve abonesi olması gerekiyor. Aksi takdirde takipçisi olmayan, abonesi olmayan bir bloga/siteye neden ücretli tanıtım yazısı veresiniz ki ?

 

4-) Google İşleri : AdSense

Kaliteli ve günlük hiti yüksek bir siteniz mi var ? İnternetten para kazanma sanatına adım atabilirsiniz.

İnternetten para kazanma sanatında en bilindik ve en çok uygulanan yöntemlerden birisidir Google AdSense Reklamları il gelir elde etmek. Bu reklamları sitenize yayınlayıp para kazanmak için öncelikle Google AdSense başvurunuzun onaylanması gerekiyor. Genellikle hemen hemen tüm siteler onay görüyor fakat tek dikkat edilmesi gereken telif haklarını çiğnememiş bir sitenizin olması gerekiyor.

Google AdSense üyelik işlerini hallettikten sonra, sitenizin belirgin bölümlerine AdSense reklamlarını yerleştirirek günlük olarak tıklama başına gelir elde edebilirsiniz. Google bu iş için reklamın tıklanma başına yani 1 kez tıklanmasına 0.30-0.40 kuruş gibi bir ücret vermektedir.Eğer sitenizin günlük ziyaretçisi yüksek, takip edilen, aboneniz çoksa bu iş tam size göre.

Ufak bir not koyalım şuraya ; Ücretsiz/Free açılan siteler/bloglar adsenseye kayıt olamaz. Bu kayıt aşamasında reddedilme şansınız %99 gibi bir rakamdır.

 

Umarım bu yazım ile  sizleri biraz fikir sahibi yapmış ve umutlandırmıştır. Eğer ki faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize destek olmak için değerli yorumlarınızı bekliyoruz..

SohbetMiraGeveze Sohbetİnternetten Para Kazanmaİnternetten Para Kazanma Sanatıİnternetten Para Kazanma Yöntemleriİnternetten Para Kazanma Yolları

 

 

 

 

 

 

  1. evde olan ve calişmayanlar için cok verimli ve başarılı bi calişma olmuş bence herkesin bunu dikkate alması ve öğrenmesi gerekiyor çünkü herkes bişileri böle doğru anlatıldıgılda yapacağına inanıyorum bunu düşünenlerin eline sağlık tsk

Yorum Yap

Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>