yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz yetişkin sohbet odaları 18 ücretsiz

Kendi Doğal Deodorantınızı Yapın!

Evet yanlış duymadınız ! Evde doğal deodorantınızı yapın..  Marketlerde veya kozmetik ürün satan mağzalarda ki deodorantlar hoşunuza gitmiyorsa, kimyasal madde içerdiğinden dolayı sevmiyorsanız, alerjiniz varsa evde deodorant yapımı yazımızı okumaya devam edin..

 

Kadın ve erkeklerin günlük hayatta ; gerek kötü kokuları önlemek, gerek karşı cinsin ilgisini çekmek için haddinden fazlasıyla kullanılan bir üründür deodorantlar. Ama ne yazık ki sadece alıp güzel koksun diye kullanıyoruz. İçin de ne var ne yok nasıl yapılıyor hiç bir bilgimiz yok. Satışta olan markalaşmış deodorantların bir çoğunun içeriğinde cilt gözeneklerini kapatıp cildin havasız kalmasına sebep olan alüminyum klorhidar bulunuyor. Tamam, terlememek için bu bir seçenek ama gerçek şu ki ; bu ürünler cildin hava alması gereken gözenekleri kapatarak vücudun çalışma sistemini olumsuz yönde etkileyerek normalde sıcak olması gereken bölgeyi soğuk vücudunuzda olumsuz yönde sorunlara sebep olabilir. Uzman araştırmalarına göre günlük deodorant kullanımı göğüs kanseri hastlığına kadar ileri derece bir hastalığa sebep olabiliyormuş.. Her neyse şimdi size evde deodorant yapımını anlatalım siz yine istediğinizi kullanın.

 

1/3 mısır nişastası

1/3 bardak kabartma tozu

10 damla lavanta kokulu yağ (diğerleri : okaliptus yağı, çay çiçeği yağı)

10 damla sandal ağacı yağı veya nane olabilir.

3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

 

Tüm malzemeleri kolay karıştırabileceğiniz bir kaba koyun ve macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yeterli kıvama geldikten sonra boş bir krem kutusuna koyup günlük olarak kullanabilirsiniz.

Eğer bunu beğenmezseniz aşağıdakini deneyin.

3 bardak hindistan cevizi yağı

3 bardak karite yağı

3bardak kabartma tozu

2bardak nişasta tozu

Yağlar;içerisine hangi esanslı yağı koyacağınızı siz seçebilirsiniz. Alırken kokusu hoşunuza giden bir esanslı yağ olabilir. Yapımı hindistan ve karite yağını erittikten sonra diğer malzemeler ile kolay karıştırabileceğiniz kaba koyup karıştırın soğumaya bırakın. ESANSLI YAĞINIZI EKLEMEYİ UNUTMAYIN!

 

 

Yorum Yap

Not - Bunları KullanabilirsinizHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>