sohbet odaları ücretsiz

Sohbet Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu sayfa toplam 30 kere ziyaret edildi.
Yazımıza Oy Verin
[Toplam Oy: 3 Derece: 4.7]

Sohbet Odalarında sohbet ederken dikkat edilmesi gereken kurallar

Sohbet ederken dikkat edilecek noktalardan ilki samimiyet olmalıdır. Yapmacıklıktan kaçınmalıdır. Sohbet esnasında samimi olmak sohbetin daha hoş geçmesini sağlayacaktır. Çevrede başka şeylerle ilgilenmeden karşınızdaki kişiye odaklanarak sohbetin daha akıcı ve daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz. Konuşurken karşınızdaki kişiye dinlediğinizi ona hissettirin ve gözlerinizi kaçırmayın. Ara ara sorular sorarak sohbete daha farklı boyutlar katın.

 

Sohbet esnasında karşınızdaki kişi konuşuyorsa onun sözünü kesmeden dinleyin ve söyleyecekleri bittiğinde söylediklerine katıldığınızı ifade edebilir veya katılmıyorsanız sebepleriyle birlikte kırıcı olmadan açıklama yaparak sohbete devam edebilirsiniz.

 

Sohbet ederken nasihatten kaçınmak en doğrusudur fakat sizin düşünceniz sorulursa usulünce fikir verebilirsiniz. Sohbet ederken kendinizi övmenizde hoş olmayacaktır. Örnekler verebilirsiniz fakat örnekler içinde hep kendinizin olmaması en doğrusudur. Yaşadığınız tecrübelerinizi güzel bir dille anlatarak sıkıcı olmamak adına uzun cümleler kurmamanız daha uygun olacaktır. Karşınızdaki kişiye sık sık konuşma hakkı vermek, kendinizin ve karşınızdaki kişinin de sıkılmadan sohbetten zevk alınmasına sebep olacaktır.

 

Sohbet sırasında ses tonu da çok önemlidir. Yumuşak bir ses tonuyla konuşmak her zaman için, sizin daha çok dinlenmenize sebep olacaktır. Ani çıkışlar, yüksek sesle kahkahalar gibi davranışlardan da kaçınılmalıdır. Gülümsemekte çok önemlidir sohbet esnasında. Gülümseyerek karşınızdaki kişiye bu konuşmadan memnun olduğunuzu yansıtıp sohbetin daha hoş ve daha akıcı olmasına sebep olacaksınız.

 

sohbet odaları kuralları

Sohbet sırasında saygılı olmak ve karşınızdaki kişiye güven vermek gerekmektedir.

Bir konu bitmeden başka bir konuya geçmekte sohbet esnasında dikkat edilecek noktalardan biridir. Tam sohbete yoğunlaşmışken karşınızdaki insan, hiç alakasız bir konuyla sohbeti bölmekte hiç doğru olmayacaktır.

 

Düşünerek konuşmak her zaman için en doğrusudur. Düşüncelerinizi söylerken karşınızdaki insan açısından düşünüp öyle söylemenizde yarar olacaktır. Sürekli kendi sıkıntılarınızdan bahsedip sohbeti sıkıcı hale getirmemekte dikkat edilecek noktalardan birisidir. Kendi hastalığınız, kendi sorunlarınız, kendi hayatınız her zaman için karşınızdaki insanlara çekici gelmeyebilir bunu kesinlikle unutmamalıyız.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Sohbet ederken nelere dikkat etmeliyiz?
Author Rating
4

Bunlarada bakın ?


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*